הכשרת היישוב 7 ראשון לציון 073-7257060

תחזוקת בריכות שחיה ביתיות

חוות דעת גולשים

בריכות השחייה הביתיות הפכו בשנים האחרונות לנפוצות ופופולאריות במיוחד, אך לצד היתרונות הרבים שהן מספקות, ישנה גם שגרת תחזוקה עלייה חשוב לשמור על מנת לוודא כי הבריכה תוותר מוכנה לשימוש. במאמר הבא נסקור את כל מה שאתם צריכים לדעת על תחזוקת בריכות שחיה – למה חשוב לחזק את הבריכות? מה כולל טיפול בבריכה ביתית? ואיפה תוכלו למצוא את כל ציוד התחזוקה הנחוץ לכם.

בריכות או לא להיות 

בריכות הן דבר אהוב במיוחד, שכן הן מהוות מקור מים מרענן, ונקודת מפגש ובילוי לכל המשפחה והחברים. אם בעבר היו הבריכות הביתיות נחלתם של העשירים ושל בעלי האמצעים, הרי שכיום כל אחד עם קצת שטח יכול לרכוש בריכה, למקם אותה, למלא אותה במים ולשכשך להנאתו. הבריכות של ימינו הם ניידות, קלות, מיוצרות מחומרים מתקדמים ומגיעות בשלל דגמים וצורות, מה שמאפשר לכל אחד ואחד מאיתנו למצוא את הדגם האידיאלי עבור הצרכים והדרישות שלו. אך לא הכל וורוד, על מנת ליהנות מכל יתרונות הבריכה יש להקפיד על שגרת תחזוקה מוקפדת ונכונה.

תחזוקת בריכה ביתית – למה זה כל כך חשוב? 

טיפול בבריכה זו משימה חשובה מאוד מבחינת כמה היבטים שונים:

 • בטיחות – אנו רוצים לדעת כי הבריכה אליה אנו נכנסים או אליה אנו מכניסים את הילדים שלנו, היא בטוחה ותקינה לשימוש. הדבר כולל בעיקר את השלד הפיזי של הבריכה וכן את היריעה המרכיבה אותה.
 • ניקיון – חשוב מאוד לשמור על ניקיון הבריכה וזאת מהטעם הפשוט שאנו רוצים לדעת כי המים אליהם אנו נכנסים הם נקיים ואינם מלאים בחיידקים ומחלות. בנוסף יש להבין כי סביבת הבריכה רטובה ולחה ולכן לנקות אותה ביסודיות אחת לכמה זמן.
 • חיסכון כלכלי – פעולות של תחזוקה שוטפת, ניקיון, והחלפה של רכיבים במערכות, הן פעולות שעשויות לחסוך כסף רב וזאת בשל הנזקים העמוקים שהם יכולים לחסוך לנו.
 • שקט נפשי – אנו משקיעים כסף רב בבריכות שלנו ונרצה לדעת כי הן נמצאות שמורות ובטוחות. תחזוקה שוטפת יכולה לספק לכם שקט נפשי לפחות בכל הקשור לתקינות הבריכה שלכם.

 

פעולות של תחזוקת בריכות 

את פעולות התחזוקה ניתן לחלק באופן גס לשתי קבוצות עיקריות:

 • פעולות הקשורות לניקיון הבריכה והמים
 • פעולות הקשורות למערכות הבריכה השונות

 

אין קבוצה חשובה יותר או פחות ורק שילוב כל הפעולות יחדיו יכול ליצור עבורכם שגרת תחזוקה טובה ומועילה.

ניקיון הבריכה והמים

 • ניקוי פסולת צפה – גם אם ממש נתאמץ, תמיד יהיו עלים, חרקים ושאר מזיקים, אשר יעופו וינחתו דווקא במי הבריכה שלנו. חשוב לנקות את הפסולת הזו בעזרת רשת ייעודית או מסנן סקימר. את פעולת הניקיון הזו יש לבצע בתדירות מזדמנת ובהתאם לצורך. עשייתה תסייע גם במניעת סתימה של מסננים ופילטרים במערכות השאיבה.
 • ניקוי הקרקעית והדפנות – בבריכות גדולות עושים שימוש ברובוט אוטומטי שעובר על הקרקעית ושואב ממנה את הלכלוך, אך אתם יכולים להסתפק בניקוי ידני. על מנת לעשות את זה תאלצו לרוקן את תוכן הבריכה ולכן מומלץ לעשות זאת רק אחת לכמה זמן.
 • בדיקה של רמת כלור בבריכה ביתית – חשוב לבדוק את רמת הכלור במים ולאזן אותה במקרה הצורך. את הבדיקה ניתן לבצע באופן ידני בעזרת ערכת בדיקה, שימוש במכשיר ייעודי או באופן אוטומטי בעזרת מתקן הבודק את רמות הכלור.

 

תחזוקת מערכות הבריכה 

 • מסננים – יש לנקות ולשטוף את מסנן הבריכה באופן קבוע ובהתאם להוראות היצרן. פעולה זו חשובה מאחר והיא מוודאת כי הסינון יישאר אפקטיבי וללא סתימות וזיהומים.
 • בדיקת הציוד – יש לבדוק את הציוד הנלווה ואת המערכות השונות על מנת לוודא כי הם תקינות ופועלות. במקרה והתגלתה תקלה יש להחליף את הרכיב התקול עוד בטרם נגרם נזק גדול יותר.
 • גוף הבריכה – אחת לכמה זמן מומלץ לסרוק ולעבוד על גוף הבריכה על מנת לנסות ולאתר קרעים, סדקים או נקודות חולשה. גם במקרה זה גילוי מוקדם עשוי למנוע נזק גדול בהרבה.
 • הכנה לחורף – לקראת החורף, ולקראת הירידה הצפויה בתדירות השימוש, מומלץ לרוקן את הבריכה, לנקות אותה ולהכין אותה לקראת תקופת השימוש הבאה.

 

חשוב לציין, כי ייתכנו פעולות תחזוקה נוספות ואנו ממליצים לכם להיצמד להוראות היצרן ולפעול בהתאם לתנאי מזג האוויר השוררים באזורכם. בנוסף, במקרה בו אינכם מצליחים לתחזק את הבריכה בצורה נאותה, ניתן לשקול את שכירת של אנשי מקצוע שיודעים כיצד לטפל בבריכה בצורה הטובה ביותר, כולל; איך מורידים רמת כלור בבריכה, איך להחליף ולנקות מסננים, ניקוי יסודי של הרצפה והדפנות וכולי.

INTEX-IL – אחזקת בריכות ביתיות

החברה שלנו היא אחת הוותיקות והמובילות בישראל בתחום הייבוא של בריכות שחייה. את כל הידע והניסיון שלנו אנו רותמים על מנת להביא לכם את הבריכות והציוד הטובים ביותר בעולם, ברמת המחירים הטובה בישראל. באתר שלנו, לצד מגוון רחב של בריכות, תוכלו למצוא גם את כל הציוד הנלווה הנדרש לצורך תחזוקה נכונה ואיכותית של הבריכה. כל המוצרים זמינים עבורכם לרכישה מקוונת נוחה ומהירה, עם מנגנון תשלום מאובטח, משלוח ישיר ומהיר ושירות מקיף ומקצועי. לצפייה בקטלוג שלנו לחצו >>> כאן <<<

לשיחה עם נציג וקבלת מענה לכל שאלה, או בקשה שעשויה לצוץ – חייגו: 073-7257060

תפריט נגישות

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם